Nacházíte se na stránce: www.zajmovekrouzky.cz / Praha 2 / Počítačový kroužek / Minecraft

Minecraft

Kroužek hraní minecraftu zaměřený na rozvoj spolupráce a plánování v rámci dětské skupiny. Vedený psychologem ve spolupráci s pedagogem.

Pravidelný kroužek minecraftu zaměřený na rozvoj dětí prostřenictvím počítačové hry. Koná se každý čtvrtek od 15.00 do 16.30 (vyjma svátků). Hra minecraft se od ostatních her liší především svou volností a nezbytností pro dosažení výsledků "pracovat". Hra simuluje reálnou práci tím, že vyžaduje připravit si materiál, naplánovat si postup, domluvit se, zajistit si stravu i nástroje. Hlavními tématy ve hře jsou budování staveb, zajišťování si obživy, chov dobytka a težba v dolech. Hra se nedá "vyhrát" v klasickém slova smyslu a právě díky těmto prvkům je všeobecně velmi oblíbena mezi dětmi.

Možné je podporovat zájmy o různá témata, jako jsou například i základy programování a architektury. Ve hře je možné například vytvářet základní logické obvody pro automatizaci některých herních zařízení, což vyžaduje pochopení principů elektrických obvodů a je tedy zábavným prostředkem pro výuku logiky a základů programování.

Narozdíl od samostatného hraní doma se v rámci kroužku budeme zabývat především podporováním spolupráce a komunikace mezi dětmi na tvorbě ambiciozních projektů, jako je například stavba hradu či automatické továrny.

Během kroužku bude zajištěno občerstvení a nápoje.

Vlastnění počítače či herní licence není nutné, vhodné i pro děti s malou herní zkušeností.

Každý čtvrtek(vyjma svátků)

od 15.00 do 16.30

Kontakt
E-mail: 3pohyby@komunikujeme.eu
Web: 3pohyby.cz